Książki Marty Galewskiej-Kustry przyciągają młodych czytelników, którzy chcą w bardzo barwny sposób rozumieć świat i otaczające środowisko. Źródłem serii i inspiracji książek o małym bohaterze imieniem Pucio jest to, że on, podobnie jak inne dzieci (w końcu jest ich rówieśnikiem), przemierza przygody, odkrywa coraz bliższe i dalsze otoczenie oraz próbuje zrozumieć różne mechanizmy świata. To ulubieniec każdego dziecka i rodziców, dla których czytanie i popularyzowanie książek to nie tylko sposób na spędzenie czasu, ale przede wszystkim ważna lekcja. Książki głównie uczą, bawią i rozwijają wyobraźnię dzieci. Wychodząc naprzeciw potrzebom serii Galewskiej-Kustry powstało również małe narzędzie, które może być idealnym przyjacielem. Pucio do tulenia (https://www.taniaksiazka.pl/pucio-do-tulenia-maskotka-p-1425975.html) maskotka przeznaczone dla najmłodszego dziecka. To nie tylko zwykła zabawka, ale najprawdziwsza  postać, o której dzieci mogą się dowiedzieć z książek.

Fenomen książeczek – budowanie relacji z dzieckiem

Seria książek o małym bohaterze to niemal hit dla każdego rodzica i dziecka i kultowa już seria czytanek dla najmłodszych. Dzieci mogą nauczyć się wiele z lektur, rozwinąć słownictwo, wyobraźnię, a przede wszystkim odnaleźć swoje miejsce w otoczeniu. Pucio eksploruje świat na różne sposoby, czasem ciekawie, czasem pragmatycznie. Każdy z nich jest odpowiedni, a każdy przynosi określone rezultaty i stawia sobie określone cele. Tak jak życie każdego dziecka. Dopóki ma czas, jego ciekawość jest przejawem prawidłowego rozwoju, dążąc tym samym do odkrywania świata i zabawy z innymi ludźmi – rówieśnikami oraz innymi osobami, które można poznać.

Mając to na uwadze powstała maskotka, która w praktyczny sposób może spodobać się małym czytelnikom. Pucio nie tylko odzwierciedla entuzjazm młodych ludzi, ale przede wszystkim jest dobrym przyjacielem, którego można zabrać wszędzie. Pucio będzie towarzyszył podczas czytania, spania, podróżowania czy zabawy. Dobrze się kojarzy i to jest sposób na przyciągnięcie młodych odbiorców, również w przyszłości, do książek.

Jak prezentuje się maskotka?

Maskotka przyciąga młodych czytelników, bowiem stworzona została z myślą właśnie o nich. Sama zabawka jest niewielka. Jednak pluszak o długości 18 cm wystarczy, by otoczyć serce każdego pragnącego przyjaźni dziecka. Pucio do tulenia jest wykonany w piękny i trwały sposób. Całość została zapakowana w urokliwy karton i świetnie prezentuje się na półce. Pucio do przytulania to doskonały sposób na niespodziankę na różne okazje.

Tło - zdjęcie utworzone przez senivpetro - pl.freepik.com